Zobacz które wnętrzarskie trendy będą modne w 2022 roku.

Zobacz które wnętrzarskie trendy będą modne w 2022 roku.

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok w większości będzie podobne do tych z roku 2021, niemniej jednak zobaczymy też pare nowych trendów, które zaskoczą wielu. Ten sezon koncentruje się w znacznym stopniu na ekologii, jak i na rzeczach ręcznie robionych.

Zobacz jakie kolory będą hitem we wnętrzarstwie w tym roku

Uposażenie zrobione z naturalnych materiałów jest to nierozerwalny składnik mody we wnętrzach w 2022 roku. Kolorem przewodnim roku 2022 jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku zwraca uwagę na zielone akcenty w projektowanych wnętrzach. Najbardziej popularne są głębokie odcienie które kojarzą się z kamieniami. 

Oprócz koloru zielonego w trendy wpisuje się jeszcze fiolet. Ten kolor nie był od dłuższego czasu widziany w trendach wnętrzarskich. Ciekawostką jest, że fioletowy był najpopularniejszy w latach 80. W 2022 w trendzie jest odcień ametystu, lawendy bądź borówki.

Niemniej jednak obecne trendy w dekoracji wnętrz są łaskawe też dla miłośników minimalistycznych wnętrz ponieważ w modzie będą również  ziemiste kolory, takie jak  gliniana szarość, brąz, karmel.

Które meble będą w modzie w 2022 roku?

W 2022 w dalszym ciągu modne są meble systemowe. Są one od kilku lat sporą popularnością. Nic dziwnego, z uwagi na ich ogromną praktyczność.  Meble modułowe które będa w modzie w tym roku zaskoczą nas nisko umieszczonym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane designem azjatyckim.

Warto także nadmienić, że najnowsze moda w urządzaniu wnętrz bardzo nawiązują do mody z lat 80. 

Dzisiejsza moda we wnętrzach –  miękkie tkaniny!

Wystrój domu, w szczególności sypialni w 2022, oparte będą na miękkich tapicerkach i przyjemnych w dotyku tekstyliach. Królem tkanin welur, jest on nie tylko miękki, to dodatkowo świetnie odbija światło, dzięki czemu jest idealny materiał do eleganckich wnętrz.
Można również wspomnieć, że projekty wnętrz w bieżącym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest przykładowo Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lniane posłanie oraz cieniutkie wykonane z lnu zasłony które są w stanie nadać modernistycznym domowym lekkiego, rustykalnego klimatu. 

Które kamienie są mode w bieżącym roku?

Marmur – to właśnie ten  drogi a także chłodny minimalistyczny kamień został trendem w bieżącym roku. Ten kamień stosuje się do tworzenia na przykład  stołów, stolików czy też wanien.
Ponadto w 2022 w nowoczesnych wnętrzach nie zabraknie różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafelków ściennych, jako element mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Sprawdź z jakiego powodu w tym roku ekologia jest tak ważny w trendach dekoracyjnych

Wygląda na to, że moda na recykling w pełni wpasowały się do branży dekoracyjnej. Trendy wnętrzarskie na ten rok jasno stwierdzają, że ekologia jest ogromnie ważna. Firmy meblowe prześcigają się w tworzeniu mebli bądź dodatków z ekologicznych materiałów.
Niemniej jednak nie znaczy to, że za wszelką cenę musisz zagospodarować swoje mieszkanie innowacyjnymi ekoprzedmiotami. W ekologiczne trendy we wnętrzach wspaniale wpiszą się meble wykonane z palet, bądź nawet kupione na pchlich targach. Można też wyszukać interesujące meble z PRL-U, które w tym roku też są modne. Reasumując podstawą ekotrendu jest ograniczenie konsumpcji.

Sprawdź jakie style wnętrzarskie w bieżącym roku dopasowują się trendy!

Style wnętrzarskie w bieżącym roku są bardzo kontrastowe. Na początku można zauważyć, modę na styl klasyczny a także fascynację naturą, z drugiej stronu widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku wraca do nas moda z lat 80. Zauważamy także u projektantów inspirację Azją.

Powrót na górę