Zastosowanie siatek zgrzewanych – poznaj je

Zastosowanie siatek zgrzewanych – poznaj je

Siatki zgrzewane znajdują zastosowanie niemalże wszędzie. Z całą pewnością najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze a także w rzeczy samej w budownictwie. Zobaczymy je używane do grodzenia domów jednorodzinnych, ogródków posesji. Też często wykorzystywana jest do osłaniania drzewek bądź budowy klatek używanych w hodowli zwierząt. Niewątpliwie, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, których używa się na halach sportowych, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogródkach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na balkonach.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – sprawdź jakie są

Siatki zgrzewane wykonywane są z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Siatki posiadają specjalnie formowane oczka które mają ciekawe zakończenie. Miejmy w pamięci, że konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki temu, że druty są zgrzewane w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowania siatek zgrzewanych – jakie jest?

– budownictwo – siatka zgrzewana znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową używa się ją również do budowy barier ochronnych, czy też urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z takiej siatki buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Z uwagi na wysoką wytrzymałość siatek zgrzewanych budowane są z nich pułapki na szkodniki które nie dadzą rady przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki tego typu używane są w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Tym co wyróżnia siatki tego typu jest bardzo prosty montaż.

Powrót na górę