Zastosowanie i zalety paneli winylowych

Zastosowanie i zalety paneli winylowych

Panele winylowe to nowy produkt na rynku w naszym kraju. Wiele konsumentów może mieć niedobre skojarzenia, kiedy widzi nazwę panele winylowe. Zapewne ma wówczas w głowie panele z zeszłej epoki, które kojarzone były z słabym standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to jednak coś zgoła innego. Gdynia to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dziś zaprezentujemy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i gdzie można je zastosować.

Jakie są właściwości paneli winylowych?

Panele winylowe są złożone zwykle z czterech powłok, z czego wierzchnia warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się warstwa z drukiem wzoru podłogi – zwykle jest to imitacja drewna. W następnej kolejności jest rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość panele winylowe świetnie sprawdzą się w budynkach intensywnie eksploatowanych. Zazwyczaj stosuje się je w kinach, budynkach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak dużą renomą. Ze względu na swoje świetne cechy i odpowiednią cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Pośród najistotniejszych zalet podłóg winylowych wyróżniamy:

Wybór wzorów

W tym momencie na rynku znajduje się tak duża ilość typów podłóg winylowych, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, poza standardowymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy również ceramiczne czy kamienne.

Ciche użytkowanie

Właściwości akustyczne paneli winylowych są nadzwyczaj sprzyjające, panele tłumią pogłos, który tworzy się w trakcie chodzenia.

Łatwy montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam montaż trwa tylko kilka godzin.

~~~~~~~~~~

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Sprawdź okoliczne firmy proponujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy ogólnie w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego wnętrza.

Źródło: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/

Powrót na górę