Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Sala taneczna w domu to z pewnością był interesujący wątek w trakcie kolejnych lockdownów. Wobec zamkniętych barów, ludzie częściej spotykali się w mieszkaniowych warunkach. Zatem imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie przyjaciele mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe przeważnie są uboższe niż możliwości knajp. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się wystarczającą powierzchnią, tylko wyobraźnia może być limitem w wymyślaniu rozwiązań.

Lubisz tańczyć?Wybierz właściwą podłogę do swojego domu

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla tajnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także świetna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta zapotrzebowanie na miejsca, gdzie mogliby trenować. W sytuacji gdy mamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się ciekawym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające czasu. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt oraz wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Aktywność ta zaczyna się od zbadania miejsca, gdzie ma być położony parkiet. Następnie trzeba naszkicować i dopasować elementy do tworzonego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od paru kwestii – żadnej z nich nie można lekceważyć.

Przede wszystkim typ parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku indywidualnym, czy też masowym.

Szkoły tańca czy domy kultury powinny uwzględniać prawdopodobieństwo większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, ważne jest aby wskazać jego wytrzymałość. Kolejnym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo kiedy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Klimat miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca sprawdzają się różne rozwiązania. Jeśli parkiet ma być używany do indywidualnego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją idealnie wypłaszczane, bądź też antypoślizgowe podłogi.

Specjalista prawdę ci powie – jak ułożyć parkiet w domu?

Istnieją różne metody montowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre odmiany desek można samodzielnie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej materii można skonsultować się z fachowcem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale także go ułożyć.

Dostarczą nam też wskazówki dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i wydłuża ich żywotność.

Powrót na górę