Szkło w aranżacji wnętrz – gdzie jest najchętniej stosowane?

Szkło w aranżacji wnętrz – gdzie jest najchętniej stosowane?

Jeżeli zastanawiasz się nad szklaną aranżacją wnętrza swojego mieszkania to zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem. Opisaliśmy w nim to w jaki sposób warto zastosować szkło, aby mieszkanie wyglądało dobrze.

Szkło na suficie i ścianie

Szkło na sufitach i ścianach zaczęto stosować już w latach 70. W dzisiejszych czasach to rozwiązanie najczęściej stosowane jest do biur i loftów. Szkło, podobnie, jak lustro, sprawia, że pomieszczenie staje się optycznie większe, co z pewnością jest kuszące dla posiadaczy mniejszych metraży. Szklane ściany wewnętrzne mogą być połączone z tradycyjnym materiałem. Ozdobą samą w sobie będą wewnętrzne ściany szklane w Warszawie, na którym pojawiły się rysunki czy napisy wykonane dzięki technice piaskowania. Ścianki działowe wyprodukowane ze szkła laminowanego połączonego bezbarwną folią akustyczną w ostatnich latach stają się coraz to bardziej popularne. Architekci wnętrz polecają również szklane panele ścienne, szklane obrazy czy też tablice magnetyczne wykonane ze szkła. Zabudowy szklane Warszawa- w tym i innych miastach skorzystasz z takiej usługi.

Zmienna przezierność szkła

Szkło o zmiennej przezierności jest także ciekawym rozwiązaniem. Takie szkło może być całkowicie przezroczyste, matowe bądź nieprzezierne. Sprawia to, że taki surowiec doskonale nadaje się do budowy ścianek działowych i można je wykorzystywać zarówno w łazienkach, jak i pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu prywatności. Takie szyby mogą mieć różne kolory czy wzory, jest to z pewnością kuszące dla właścicieli mieszkań, którzy lubią nieoczywiste rozwiązania.

szklana balustrada

A może szklane parapety i podłogi?

Szklane parapety są wyjątkowo widowiskowe, od razu skupiają na siebie całą uwagę. Najlepiej się prezentują, gdy dobierze się je do koloru okien. Niemniej jednak ich dobór na zasadzie kontrastu, czyli standardowe, tradycyjne białe okna i parapet z czarnego szkła także się prezentuje wyśmienicie. Niektórzy producenci szklanych parapetów oferują dodatkowe podświetlenie, dzięki któremu parapet wygląda tak jakby był trójwymiarowy. Jednocześnie może spełniać funkcję dodatkowego oświetlenia. Podobne rozwiązanie stosuje się w przypadku szklanych podłóg. Trójwymiarowe podłogi są wyjątkowo przyciągające uwagę. Jeżeli jesteś fanem niecodziennych i widowiskowych wnętrz – szklane parapety i podłogi z pewnością będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Szklane schody i balustrady – prosta niecodzienność

Takie konstrukcje są najczęściej samonośne i wyglądają tak jakby unosiły się w powietrzu. Stopnie szklanych schodów produkuje się zazwyczaj z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Montowane są głównie na specjalnej konstrukcji z metalu, wykonanej ze stali nierdzewnej. Szklane schody wykonuje się ze szkła w połączeniu z innymi materiałami, na przykład ze stalą nierdzewną, aluminium, ceramiką i drewnem, a nawet cegłą. Jeżeli właściciel wnętrza chce, aby szkło na schodach było matowe, to należy je poddać zabiegowi szczotkowania. Szklana balustrada z kolei pomaga osiągnąć całości pożądanej lekkości.

A co ze szklanymi meblami?

Nie da się ukryć, że sofy czy pufy nie da się wyprodukować ze szkła. Niemniej jednak istnieją szklane stoły, stoliki, ławy czy regały, które prezentują się bardzo dobrze. Półki, lampy, wieszaki oraz gazetniki wykonane ze szkła również zasługują na uwagę. Meble, które są wykonane ze szkła ornamentowego stanowią dekorację same w sobie. Jeżeli odpowiednio udekorujesz takie wnętrze, pomimo tego, że będzie wykonane ze szkła to i tak może ono wyglądać ciepło i przytulnie.

Powrót na górę