Skąd wysokie ceny u psich fryzjerów?

Skąd wysokie ceny u psich fryzjerów?

W coraz większej ilości miejsc można zauważyć salony realizujące usługi kosmetyczne dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny czworonogów pojawiły się też nowe branże ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które gwarantują naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, należy wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce także kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a często na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku czynników, które tworzą finalną cenę wizyty.

Jakie zabiegi można wykonać u psiego fryzjera?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg narzędzi, często dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach o utrudnionym dostępie. Zwierzęciu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one usługom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej dochodowych działań groomera jest szykowanie zwierząt na pokazy. Jest to przy okazji jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. Wobec tego wożą je na pokazy. Na tego typu evencie pies musi wyglądać perfekcyjnie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są przeważnie osoby zamożne. To kolejny argument tłumaczący stosunkowo wysokie ceny wizyt u groomera.

Wiedza, którą musi mieć groomer

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dyscyplin. Jest to wiedza akademicka z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki odpowiedniemu zapleczu groomer jest w stanie znaleźć wspólny język z każdym pupilem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to istotne, gdyż psy czesto są niezadowolone kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem niezbędne jest ukończenie właściwych kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, także powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Prowadzenie firmy też kosztuje

Komentując ceny określonych produktów lub usług często zapomina się ważny czynnik jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Kosmetyki do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od tego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca rzeczywistość.

Powrót na górę