{Pomysły na aranżacje wnętrz z roletami rzymskimi

{Pomysły na aranżacje wnętrz z roletami rzymskimi

Nowy posiadacz domu lub mieszkania cześniej lub później styka się z istotnym dylematem – jak przyozdobić okolice okien? Oferta na rynku jest szeroka – od prostych firan, poprzez rolety zwijane, żaluzje, aż po rolety rzymskie. Na pewno tego typu aranżacja okienna powinna pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także osłaniać pomieszczenie przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi, czy wścibskim okiem sąsiadów. Każda z opcji dostępnych na rynku ma swoje wady i zalety. Dobór właściwej zależny jest od aranżacji wnętrz, rozmiaru okna, zasobności portfela. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest roleta rzymska, która wytwarzana jest w wielu różnych typach, dzięki czemu jest wszechstronna i sprawdzi się prawie wszędzie. Nawet do kuchni i łazienki. Jakie są minusy i zalety rolety rzymskiej? Jak wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie do naszego mieszkania? Gdzie można zamówić roletę rzymską?

Roleta rzymska – czym dokładnie jest?

Roleta rzymska jest zasłoną okienną bardzo chętnie zamawianą przez posiadaczy domów oraz mieszkań. Łączy ona w sobie przytulność firan i funkcjonalność rolet rolowanych. To, co ją wyróżnia, to piękne marszczenia, które powstają przy podnoszeniu rolety do góry. Jest to niezwykle ciekawy element aranżacyjny. Rolety rzymskie występują na rynku w kilku wersjach kolorystycznych, czy wielu odmianach materiałów. Zależnie od surowca z jakiego są zrobione, pełnią głównie funkcję dekoracyjną, albo zaciemniającą. Rolety rzymskie można kupić gotowe, lub wyprodukowane na wymiar, dzięki czemu można je dobrać prawie do każdego okna.

Rolety rzymskie – jakie mają wady, a jakie zalety?

Dzięki wielu odmianom, rolety rzymskie stały się bardzo popularne, pomimo tego jak każde rozwiązanie posiadają zarówno wady jak i zalety. Do ich najważniejszych plusów należą nade wszystko wyjątkowe walory dekoracyjne dzięki niezwykłym marszczeniom powstającym podczas podnoszenia rolety. Ponadto można tu również wymienić dopasowanie niemal do każdego typu wnętrza – to dzięki dużemu wyborowi materiałów, a także kolorystyki. Niewątpliwą korzyścią jest możliwość ich prostego czyszczenia. Wystarczy je zdjąć i umieścić w pralce, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych rolet okiennych. Tak wiele zalet, sprawia, że można nimi udekorować każde wnętrze. Jak widać ten typ rolet posiada dużo zalet, a jakie są jego minusy? Przede wszystkim cena. Rolety rzymskie, zwłaszcza te wytwarzanae na zamówienie w Warszawie nie należą do najtańszych rozwiązań. Co więcej rolety rzymskie przez swoje charakterystyczne marszczenia bardzo łatwo się kurzą, a po ich upraniu mogą powstać się nieładne zagniecenia. Rolety rzymskie doskonale wyglądają się na niezbyt szerokich oknach. Na tych bardzo dużych, mogą nie być już tak efektowne. Przed wybraniem aranżacji okiennej pasującej do naszego wnętrza z pewnością warto rozważyć wszystkie wady i zalety, i dopasować takie, które będzie dla nas najodpowiedniejsze.

Gdzie pasują rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są niezwykle uniwersalne i doskonale sprawdzą się jako ozdoba wnętrz w domach, jak i firmach. Urozmaicony wybór kolorów sprawia, że mogą nadać pomieszczeniom elegancji, jak i sprawić, że będzie ono bardziej przytulne. Rolety rzymskie są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią tradycyjne firanki, ale także dla tych, które nie są przekonane do zwijanych rolet. Mogą być wyjątkowym uzupełnieniem wnętrz w stylu retro, nowoczesnych wnętrz skandynawskich, a także delikatnych pokoi dziecięcych. Doskonale sprawdzą się także w sypialni – trzeba jedynie dobrać materiał, który dobrze chroni przed promieniami słońca. Rolety rzymskie mogą też imitować zwykłą firankę – trzeba wybrać odpowiedni materiał.

Rolety rzymskie – gotowe czy na zamówienie?

Rolety rzymskie można zakupić zarówno w wersji gotowej – dla standardowych okien, jak i szyte na wymiar – dla niestandardowych wymiarów. W przypadku rolet na wymiar wybór tkanin jest zdecydowanie szerszy, ale należy liczyć się również z wyższą ceną. Ważne, aby rozmiar był odpowiednio dopasowany do okna – nawet najładniejsza roleta rzymska nie będzie wyglądać dobrze, jeśli będzie za krótka lub za długa. Jeżeli rozwiązania gotowe nie pasują do naszego okna, nie warto oszczędzać – na pewno lepiej zamówić roletę szytą na wymiar.

Powrót na górę