Pomysły na aranżację małego pokoju

Pomysły na aranżację małego pokoju

Dużo osób posiadających wielki pokój zastanawia się nad tym jak go urządzić. Pamiętaj, że niedużą przestrzeń również można wspaniale zagospodarować. Jeśli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij profesjonalistę – architekt wnętrz w Konstancinie z pewnością urządzi niewielki pokój tak, że będziesz zadowolony.

Kolorystyka pokoju – na to zwróć uwagę

Czy masz pojęcie, że odpowiednio dobrany kolor zdziała cuda? Kolorystyka potrafi optycznie powiększyć Twój pokój. Do małego pokoju proponuje się wybierać niezbyt ciemne kolory. Biel zdecydowanie jest najlepszym wyborem, ponieważ rozjaśni i rozświetli nieduży pokój, czy też stworzy w nim optyczne wrażenie porządku, spokoju i eleganckiej równowagi. Oprócz koloru białego na ścianach warto go także wykorzystać na meblach. Wprowadź też białe zasłony i firanki oraz białe dodatki, takie jak poduszki czy świeczniki. Pamiętajcie aby też podłogę utrzymać w białych kolorach. Jeśli jest ona już w ciemnej barwie to świetnym pomysłem jest położenie na niej jasnego dywanu. Oprócz bieli warto wybierać écru, beże, delikatne odcienie różu, brzoskwini i błękitu czy też łagodne szarości.

Mały pokój – warto poeksperymentować z fakturami!

Bezsprzecznie białe barwy mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać zbyt sterylne. W tym przypadku musimy zacząć zabawę teksturą. Inne materiały i wzory mogą stać się subtelnym i wyrafinowanym sposobem na urozmaicenie aranżacji niedużego pomieszczenia. Przykładowo możesz odsłonięte cegły pomalować na jasny kolor, zmiksować elementy matowe z połyskującymi.

Centralny punkt niedużego pokoju jest bardzo ważny

Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, spróbuj określić punkt centralny pokoju.
Zadaniem takiego miejsca jest organizowanie wystroju i przyciąganie uwagi wchodzących do wnętrza. Takim punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli obraz, kominek, wzorzysty dywan, stolik do kawy, lub fotel.

Powrót na górę