Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

Nie da się ukryć, że pompy ciepła słupsk i ich popularność non stop rośnie. Ten sposób na ogrzewanie jest ekonomiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków do używanie ich. Parę lat temu w naszej ojczyźnie kupionych zostało 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

Na rynku jest kilka typów pomp ciepła. Niżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o nich wiedzieć?

Z pewnością przez stałą dostępność wody możemy normalnie spędzać dnie. Bardzo często w tym celu niezbędne jest zastosowanie pompy, która doprowadza wodę do miejsca zamieszkania czy też ogrodu. Na rynku możemy odszukać dużo typów takich urządzeń. Takie pompy mają zastosowanie w wielu typach instalacji, używa się ich przykładowo do: zaopatrzenia w wodę przez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne należy dbać, a także powinno liczyć się z tym że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o tym wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są też pompami gruntownymi, stanowią ciekawą alternatywę. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być wykonana tanio. Te pompy są samozasysające i często wybierane są do zasilania domków letniskowych, bądź systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. A także modele które są wydajniejsze śmiało można wykorzystywać też w celach przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o tym wiedzieć?

Popularność takich pomp rośnie, ponieważ na starcie nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Pompę powietrzną można użyć niemalże w każdych warunkach. W tej sytuacji niezbędne jest jednak wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać to jak pracuje pompa lub ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku. Zaleca się łączenie pompy tego typu z układami niskotemperaturowymi.

Powrót na górę