Płot betonowy – warto?

Płot betonowy – warto?

betonu natomiast przez słońce kolorystyka płotu nie będzie wypłowiała. Rynek     oferuje ogromny wybór impregnatów, warto się w nie zaopatrzyć. Ten produkt należy używać za pomocą pędzla lub ewentualnie za pomocą sprayu.

Następną rzeczą o jakiej należy pamiętać jest odpowiednie oczyszczanie ogrodzenia. Bez wątpienia takie zjawiska jak kurz czy śnieg źle działają na ogrodzenie. Efektem takich działań jest strata kolorytu, wystąpienie porostów oraz grzybów. Oprócz tego na płocie występują też nieestetyczne jasne plamki , czy też zacieki. Dobre czyszczenie można rozpocząć od pokrycie ogrodzenia preparatem do czyszczenia powierzchni.

Kolejno należy szczotkować je za pomocą szczotki drucianej. Nie zapominaj jednak aby nieuszkodzić nawierzchni. Następnym etapem pielęgnacji ogrodzenia są malutkie naprawy. Bez wątpienia płoty betonowe mają skłonność do roztrzaskiwania się, a także lekkich uszkodzeń. Należy je od razu reperować, z uwagi na to, że jeśli nie zrobisz tego szybko uszkodzenia mogą być coraz większe. Aby szkody naprawić wystarczy szpachelka do betonu. Należy ją nanieść na wszystkie uszkodzenia, dzięki czemu nie pogłębiają się. Oprócz tego korzystnym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie specjalnych wypełniaczy do płotów betonowych. Wypełniacze są mocne, trwałe i porządne, a takżę nie wchodzą one w strukturę betonu. 

Źródło: producent ogrodzeń betonowych z Wielkopolski

Powrót na górę