Parkiet czy panele?

Parkiet czy panele?

Szeroki wybór

Niezwykle ważną rzeczą podczas urządzania domu lub mieszkania jest z pewnością wybór podłogi do konkretnych pokoi. Typów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności uwielbiają klasyczne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zwykle stoi się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele ?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych wad i zalet obu rozwiązań, trzeba położyć ogromny ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to podstawa odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym bardzo wytrzymałym. Cena paneli może być trochę bardziej kusząca, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz faktu, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto zatem podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup i wymagań odnośnie prezencji oraz trwałości. Trzeba również wiedzieć, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym się znajduje.

Powrót na górę