Najważniejsze wydarzenie branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych – międzynarodowe targi

Najważniejsze wydarzenie branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych – międzynarodowe targi

Międzynarodowe targi rolet i bram organizowane są regularnie co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej branży zrzeszające ponad 1000 wystawców ze wszystkich krajów świata. Wystawy te odbywają się na 10 halach o całkowitej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą edycję odwiedza ponad 65 000 gości ze 140 krajów. Wystawcy przedstawiają najnowsze rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że część producentów czeka z prezentacją swoich najnowszych produktów właśnie na targi w Stuttgarcie. Pawilony targowe ulokowane są w pobliżu lotniska i autostrady, co umożliwia uczestnikom na bezproblemowe dotarcie na wydarzenie. Większość firm, które prezentują tam swoje produkty, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 wystawców, aż 774 przybyło spoza Niemiec.

Urozmaicony program ramowy targów jako gwarancja sukcesu

Program wystawy zaczyna się od wręczeniawyróżnienia za Innowacyjność. Kolejnym punktem rozkładu są prezentacje Młodych Talentów, a także R+S Update, Forum Bram i Drzwi, pokaz Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki pomocy organizacji partnerskiej zorganizowane zostały również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy podkreślić, że program ramowy urozmaicono o specjalne wydarzenia zaadresowane do konkretnych grup docelowych. Niewątpliwie wystawy w Niemczech są sposobnością do pogłębienia branżowej wiedzy i wymiany doświadczeń z ekspertami w obrębie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Grafik jest starannie ułożony, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku. Zainteresowani mogą na żywo zapoznać się z innowacjami w branży, oraz poznać rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej czy automatyzacji.

Jakie nowe wydarzenia czekają na gości targów?

Poprzednia edycja targów odbyła się w 2018 roku. Zmieniono wtedy powierzchnię hali tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły prezentować swoje osiągnięcia, co więcej w Rothausapark zorganizowano ekspozycje specjalne poświęcone zwłaszcza tej branży. Najnowsze systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je używać niemal w każdych stylach architektonicznych, a także wyróżniają nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i wyjątkowym wzornictwem. Niewątpliwie wart uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym zorganizowano wiele wykładów oraz dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci a także nabywcy. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat przewodni taki jak:

  • komfort,
  • ochrona antywłamaniowa,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki temu każdy z tych tematów mógł być szczegółowo omówiony. Nie zostały pominięte także kwestie sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań w branży. Na wystawie w 2018 roku po raz pierwszy odbył się międzynarodowy kongres Automatic Doors. Targi są z całą pewnością okazją do wytyczenia pewnych standardów w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, bardziej zautomatyzowane oraz są inteligentne. W chwili obecnej rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną budynków. Również bramy nie pozostają w tyle pod tym względem. Dzięki wykorzystaniu współczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są także bardziej komfortowe. Na pewno zasadniczym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo przed zadymieniem. W przypadku zabezpieczeń przeciwsłonecznych, to w tym dziale pokazano nowoczesne wzornictwo w połączeniu z najnowszą techniką. Na pewno i w tym przypadku nie zapomniano o bardzo ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy wystawcy na targach 

Targi w Stuttgarcie są niewątpliwie wydarzeniem międzynarodowym, z tego powodu nie mogło zabraknąć na nich najważniejszych polskich producentów rolet, drzwi oraz markiz. Na targach, które miały miejsce w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, odwiedzających oraz wystawców. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań zaprezentowało wówczas aż 39 wystawców z Polski.

Targi w 2021 roku zostały przeniesione

Targi w 2018 roku odniosły ogromny sukces, znacznie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki rozbudowie powierzchni wystawowych. Następna edycja została zaplanowana 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi przeniesiono przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia odbędzie się na początku 2022 roku. Po intensywnych dyskusjach z najważniejszymi wystawcami, partnerami targów oraz ze stowarzyszeniami branżowymi tak zadecydowano. Mimo wszystko w zaplanowanym czasie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła wystawcom swobodny kontakt online. Dzięki temu możliwa była wymiana doświadczeń między wystawcami i gośćmi.

Wyjazd na targi dla zwiedzających

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem odwiedzających. Jest to duże wydarzenie dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami w dziedzinie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi oraz wielu innych. Systematycznie co trzy lata producenci z całego świata gromadzą się, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania w branży. Jednakże wyjazd na tego typu wydarzenie może być kłopotliwy, z tego powodu można skorzystać z oferty firm organizujących tego typu wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie szczegóły wyjazdu będą odpowiednio zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu producent może skupić swoją uwagę na zaprezentowaniu produktu, a nie na planowaniem dojazdu czy pobytu.

Powrót na górę