Na jakie koszta się przygotować zatrudniając firmę sprzątającą w Gdańsku i Gdyni?

Na jakie koszta się przygotować zatrudniając firmę sprzątającą w Gdańsku i Gdyni?

Popularnym jest, że firma sprzątająca zatrudniana jest do sprzątania biur, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Zazwyczaj spotykamy się z chęcią zaangażowania tego typu instytucji w momencie, w którym najemcy wynoszą się z lokalu i nie chce im się dokładnie go czyścić, albo już się wyprowadzili i zostawili nieporządek, a właściciel nie ma czasu i chęci zajmować się tym sam. Dodatkowo ostatnio coraz popularniejsze jest szukanie ekipy do sprzątania do mieszkań i domów, w sytuacji kiedy lokatorzy nie mają czasu albo chęci, a mają pieniądze na firmę sprzątającą. Jak odbywa się taki serwis? Ile trzeba zapłacić za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Od czego zależy koszt firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania mieszkań i biur jest zależna od tego jak duży jest podmiot, który będzie to robić. Koszty przy jednej osobie, która w ten sposób dorabia będą niższe od dużej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt ludzi. Następna sprawa, od której będzie zależeć koszt serwisu to czy chcemy zatrudnić osobę do jednorazowego sprzątania, czy cyklicznie, przykładowo raz na dwa tygodnie.

Następny czynnik to miejsce – odmienne ceny sprzątania domów są w Gdańsku niż w małym mieście. Ważne jest też czy Twoja przestrzeń do posprzątania jest w centrum miasta, czy na przedmieściach.

W dodatku niezmiernie ważna jest ilość m2 lokalu i jego stan. Znacznie więcej czasu zajmie sprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. Co za tym idzie – im dłuższy czas pracy tym droższa jest usługa. Jednakowo jest z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi wymaganiami co do sprzątania. Jeżeli planujemy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to dużo czasu. Jeśli natomiast chcielibyśmy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby posprzątać dom po remoncie – będziemy musieli zapłacić więcej.

Czym różni się sprzątanie mieszkań od sprzątania biur?

Samo sprzątanie prezentuje się najczęściej tak samo, może się różnić kosztem, czasem lub ilością osób sprzątających. Podczas sprzątania mieszkania wystarczająca jest jedna osoba, biura bardzo często są wielkopowierzchniowe i jeśli miałaby je posprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. W ten sposób w korporacjach często wymaga się więcej niż jedną osobę. Różnić może się również zakres działań – w mieszkaniu bardziej zależy nam na wytarciu kurzu z mebli, czy wstawieniu prania, a później wyprasowaniu go, kiedy w biurach istotniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyniesienie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Koszt definitywnie zmienia się zależnie od tego, jakie masz życzenia, od wielkości lokalu do wyczyszczenia i jak często trzeba będzie to wykonywać. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku lub Gdyni przedstawiają koszta za godzinę lub za wielkość lokalu. Za wysprzątanie mieszkania do 40m2 możesz się spodziewać kosztu mniej więcej 120-150 zł. Jeśli Twoje mieszkanie jest większe i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie wzrośnie nawet do 250-270 zł. Jeżeli pragniesz, żeby nadprogramowo zostały umyte okna, dodaj do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł dodatkowo zapłacisz za taką usługę w Gdańsku albo w Gdyni. Jeśli okna są w niestandardowym rozmiarze, lub chcesz umycia okien balkonowych, to dodaj minimum 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny możesz spodziewać się jeszcze większej kwoty – minimum 100-150 zł więcej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Posiadacze biur będą musieli zapłacić za usługę sprzątania zdecydowanie najwięcej. Koszt tej usługi w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Wiedz, że podane tutaj ceny są niezobowiązujące. Wiele jest zależne od indywidualnych ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni z pewnością znajdziesz taką, która zaoferuje Ci dobrą stawkę. Jedną z fachowych firm w Gdańsku jest cleanness.pl – sprzątanie biur.

Powrót na górę