Jakie rozróżniamy rodzaje kadzideł?

Jakie rozróżniamy rodzaje kadzideł?

W ostatnim czasie aromaterapia staje się coraz popularniejsza. W wielu miejscach znajdziemy kadzidła w różnych formach. Najczęściej spotykane są kadzidła w formie patyczków, ale w sklepach specjalistycznych dostrzeżemy również inne ich formy. Jeżeli ciekawi Cię jak rozluźnić się po trudnym dniu w pracy, wypróbuj te pełne aromatu substancje.

Wszystkie typy kadzidełek, które tu omawiamy, upolujesz w sklepie ezoterycznym Ezolove – kadzidła

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne odróżniają się przede wszystkim postacią, w jakiej możemy je zakupić. Przeważnie natrafimy na całe wiązanki ziół i drewienek. Kupując taki wytwór widzimy szczegółowo co się na niego składa, nie ma w nim sztucznych zapachów ani dopełnień. W trakcie palenia tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy podpalić wiązankę ziół albo drewienko, które kolejno można położyć na naczynie albo po prostu mieć w dłoni i poczekać aż woń rozprowadzi się w mieszkaniu.

Charakterystyka kadzideł stożkowych

Kadzidła stożkowe to kolejna ciekawa forma. Jeśli tylko posiadamy odpowiednią podstawkę to zapalenie ich będzie bardzo spektakularne. Kadzidła te charakteryzują się przeciwnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to idealny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła razem z podstawką, ze względu na nietuzinkowy kształt i efekt, będą wspaniałympodarunkiem.

Kadzidła posiadają różne olejki eteryczne, dzięki czemu możemy nabyć je w przeróżnych zestawieniach zapachowych. Ich zastosowanie może przynieść ulgę w migrenach oraz bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że będzie to doskonały podarunek dla bliskiej Ci osoby.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w postaci patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy nabyć je również w marketach. Patyczki obklejone są wysuszoną i zmieloną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super łatwe w zastosowaniu, wystarczy zapalić ich czubek i jak tylko zacznie lecieć dym, warto ugasić ogień. Kadzidełka możesz wsadzić do naczynka, które będzie je trzymać w pionowej pozycji, umieścić na podstawce, albo wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami pochodzącymi z Nepalu. Stworzone są ze zmielonych ziół i przypraw, owinięte w papier i ostatecznie bardzo często przepełnione olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane również jako zapachy do szaf, wtedy nie wolno ich zapalić, a tylko powiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak aby się lekko żarzyła. Sznureczki spalają się dosyć szybko, ale bardzo długo zostawiają po sobie miły zapach.

Które kadzidło jest dla Ciebie? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i preferencjami. Jeśli lubisz mocne ziołowe wonie – sięgnij po kadzidło naturalne. W momencie kiedy wolisz tradycyjne, dostępne w wielu miejscach produkty, doskonale sprawdzi się kadzidło patyczek, a subtelne, długo pozostające w powietrzu zapachy otrzymasz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast lubisz terapię wzrokową, albo potrzebujesz prezentu dla bliskiej osoby – wybierz kadzidełko stożkowe, najlepiej w zestawie z podstawką.

Powrót na górę