Jak stawia się hale przemysłowe?

Zdajesz sobię sprawę, że hale przemysłowe które są dzisiejsze są prawie trzykrotnie większe w przeciągu ostatnich dwóch dekad?
Bez wątpienia to zakłócenia w łańcuchu dostaw napędzają tę zmianę. Oczywiście też projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal się zmieniał. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.

Hale przemysłowe – jak się je stawia?

Na pewno budowa i montaż konstrukcji stalowych to długi i pracochłonny proces. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Proces stawianie takich budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Do uzyskania pozwolenia potrzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Taki projekt musi precyzyjnie odzwierciedlać każdą potrzebę inwestora oraz przeznaczenie obiektu. Nie zapominajcie, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który posiada specjalne uprawnienia.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. Składem każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji i zrobienie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montowanie hali,

– wykończenie i instalacja.

Powrót na górę