Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to dolegliwość, która dręczy wiele osób. Najczęściej zjawia się w najmniej spodziewanym momencie i zostaje z nami na długie godziny. Jak postępować w sytuacji, kiedy migrena nęka nas zbyt często i uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie? Najlepszym wyjściem może być rezonans magnetyczny głowy.

Co zrobić, w sytuacji gdy silny ból głowy staje się codziennością?

W pierwszej kolejności nie należy bagatelizować takich bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to być oznaka zdecydowanie poważniejszych problemów, niż nam się wydaje. Lepiej w porę zasięgnąć pomocy fachowca oraz pójść na kompleksowe badania. Nasilające się migreny mogą być oznaką dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy. Stąd też, tak ważna jest pomoc lekarza, zwłaszcza gdy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, aby natychmiast zacząć działać. Jakie kroki podjąć, gdy ból głowy z dnia na dzień staję się coraz silniejszy?

Rezonans magnetyczny – pomoc w zdiagnozowaniu

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym. Przede wszystkim jest to badanie, podczas którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się obawia. Jest także zupełnie nieszkodliwe w przypadku kobiet w ciąży. Stąd też tak dużo osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w przypadku częstych migren, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Wykonanie takiego badanie pomoże ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Trzeba pamiętać, że rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, nie tylko na NFZ ale również prywatnie .

Powrót na górę