Instalacja gazowa do diesla. Jak to działa? Kto się tym zajmuje?

Instalacja gazowa do diesla. Jak to działa? Kto się tym zajmuje?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekologiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie zalety niesie ze sobą LPG do diesla? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na ten temat!.

Kto może zdecydować się na usługę firmy Elpigaz?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna napędzanym ropą. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Można zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla wtedy, gdy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w przypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i niezbyt wygodne w codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Czy warto zamontować LPG do diesla?

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest bardzo niespotykanym rozwiązaniem w polskich warunkach. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego polecamy, żeby zdecydować się na to rozwiązanie.

Powrót na górę