Hurtownia budowlana – podstawowe wyposażenie

Hurtownia budowlana – podstawowe wyposażenie
Branża budowlana rozkwita się niezwykle szybko. Popyt na usługi budowlane nie zmniejsza się, a firm proponujących swoje usługi w tej branży ciągle przybywa. Aby sprostać wciąż rosnącemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie powinny bardzo starannie zaplanować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby mógł on całościowo zaopatrzyć się w materiały niezbędne do wybudowania domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście szukając właściwych materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, należy zwracać także uwagę na koszty Budowa domu z pewnością nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego warto rozejrzeć się na rynku budowlanym i znaleźć właściwą hurtownię, która oferuje pełen asortyment, dobrej jakości materiały budowlane a także umiarkowaną cenę. Te wszystkie warunki sprawią, że trudne zadanie jakim jest wybudowanie własnego domu, stanie się choć trochę łatwiejsze. 

Z czego buduje się dom?

Wiele ludzi musi podjąć ważną, życiową decyzję jaką jest budowa lub kupno własnego domu. Kiedy już zdecydują się na budowę, poza formalnościami muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych specjalistów oraz kupnem niezbędnych materiałów budowlanych. Ważne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z dobrych, wytrzymałych produktów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata. Po wybudowaniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby móc się do niego wprowadzić i spokojnie mieszkać, zamiast martwić się o ewentualne poprawki i kolejne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów należy znaleźć odpowiednią hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie mógł kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie produkty są niezbędne przy stawianiu fundamentów? Najważniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Z pewnością, nie można także zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach potrzebne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę obszerna i o ile beton warto zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

Materiały niezbędne do wykończenia wnętrza domu

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia oraz niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy etap stawiania nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych materiałów a także wizji właścicieli. Niektórzy starają się od razu wykończyć całość i dopiero wówczas wprowadzić się do takiego domu, inni z kolei robią to stopniowo remontując poszczególne pomieszczenia już po przeprowadzce. Materiały niezbędne przy wykańczaniu domu także można spotkać w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Z pewnością ta lista potrzebnych materiałów jest znacznie dłuższa i zawiera ona zarówno materiały, przy których bardzo ważna jest trwałość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona ptrzebna, czyli np. taśma malarska.

Hurtownia, sklep, czy market – gdzie opłaca się kupić materiały budowlane?

Chcąc zaopatrzyć się w materiały budowlane naczęściej możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Z całą pewnością każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i zalety, które warto dokładnie rozważyć. Market budowlany oferuje bardzo szeroki wybór, ale nie zawsze można znaleźć tam materiały renomowanych producentów. Zazwyczaj też jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Jeśli chodzi o hurtownię, to oferuje trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej też można liczyć na fachową radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego zasadniczą zaletą jest to, że można go spotkać w niewielkich miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Najczęściej market, czy hurtownia zlokalizowane są w dużych miastach. Niestety wadą sklepu budowlanego jest to, że możemy spotkać się tam ze znacznie wyższą ceną a także mniejszym wyborem. Sklepy budowlane często mają idealną jakość produktów i zawsze służą fachową radą. Dlatego wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność potrzebnych produktów. Jeśli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto przejechać się do dużego miasta. Budowa domu jest inwestycją na lata, z tego powodu warto zadbać, aby materiały z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.  
Powrót na górę