Groomer – ostrzyż swojego pupila

Groomer – ostrzyż swojego pupila

Ostatnimi czasy znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko hasającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie żałują pieniędzy na poprawianie standardu życia swoich pupili. Karmy dla zwierząt mają coraz lepszy odżywczo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk otwiera się w kolejnych lokalizacjach. Zatem na czym konkretnie polega praca groomera?

Kim jest groomer?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów występuje w różnego rodzaju pokazach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze się prezentować.

Polska nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, ale także holistyczną pielęgnacją czworonogów. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o higienę i estetyczny wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także okolic odbytowych i płciowych. Psi fryzjer Gdańsk pilnuje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie konieczności usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski całkowicie odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako fanaberię, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Pies u fryzjera – jak wygląda wizyta?

By móc wyrobić sobie opinię na ten temat, warto być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Po pierwsze groomer musi cechować się nalezytym podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury niechętnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dobiera on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – startujemy od mycia. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje czworonoga.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk stosuje środki pielęgnacyjne i odkażające.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po ich zakończeniu pies wygląda naprawdę reprezentatywnie.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla psa stresującym wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi odpowiednim podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym zawodzie również niezwykle ważne jest by stale się dokształcać. Zainteresowane osoby bez trudu znajdą kursy podnoszące ich umiejętności.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie potencjalny fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa również wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.

Powrót na górę