Czy warto wybrać meble metalowe do salonu?

Czy warto wybrać meble metalowe do salonu?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli może być bardzo trudny. Szczególnie że w sklepach można znaleźć nie tylko wiele rozmaitych modeli, ale również materiałów. Nieustannie bardzo dużą popularnością cieszą się meble metalowe. Chociaż kojarzone są one zwykle z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy większości pomieszczeń, a dodatkowo mają wiele zalet. Z jakiego względu opłaca się zdecydować się na metalowe meble?

Inspiracją do tekstu były metalowe meble wytwarzane przez producenta z Warszawy – stalovnia.pl.

Metalowe meble – z jakich powodów opłaca się je wybrać??

Metalowe meble niosą mnóstwo korzyści, z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego salonu.

  • Meble z metalu wyróżniają się dużą wytrzymałością. Metal jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dzięki temu zakup metalowych mebli będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Metalowe meble można łatwo czyścić. Utrzymanie metalu w czystości i zachowanie odpowiedniej higieny nie jest skomplikowane. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnowanie czy stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal sprawdza się w różnych wnętrzach. Metalowe meble są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w różnych wnętrzach oraz można je zestawiać z różnymi tworzywami.
  • Metal wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Metalowe meble nie ograniczają się do jednej barwy – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe opcje.

metalowo-szklany stolik kawowy

Wystrój wnętrz – do jakich stylów pasuje metal?

Metalowe meble nie stawiają niemal żadnych ograniczeń, a z powodu swojej funkcjonalności sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko pomysłowość projektanta. Najczęściej jednak towarzyszą wystrojom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim duża prostota oraz brak wielu dekoracji. Nieskomplikowane powierzchnie z metalu doskonale więc sprawdzą się w nowoczesnym pomieszczeniu. Dużym atutem będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Nie ma miejsca na żadne zbędne dodatki, a wszystkie przedmioty powinny być funkcjonalne. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim charakterem fabryki. Meble industrialne powinny być oryginalne oraz niepowtarzalne. Świetnym wyborem jeżeli chodzi o materiał będą więc meble z metalu.

Z czym łączyć metal w wystroju wnętrza?

Meble wykonane z metalu zazwyczaj charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował zestawiony z surowym drewnem – mowa tu zwłaszcza o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tych powodów warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.

Powrót na górę