Biuro w stylu boho

Biuro w stylu boho

Jedno z najczęściej powielanych powiedzeń w Polsce to to, że o gustach się nie dyskutuje. Każdy z nas, urządzi wnętrze dokładnie tak jak, będzie chciał w zależności od swoich upodobań i potrzeb. Należy również mieć na uwadze to, co jest modne i jednocześnie jest ponadczasowe. Na rynku są rozwiązania, które przypadły do gustu wielu osobom, zwłaszcza przez połączenie innowacyjności z użytecznością i idealnym wyglądem. Najlepszym tego przykładem jest styl boho. Jak zatem urządzić perfekcyjne wnętrze w stylu boho?

Cechy charakterystyczne boho.

Styl boho to w telegraficznym skrócie znacząca liczba materiałów, dekoracji, a w szczególności kolorów – w dużej mierze stonowanych i dobrze dopasowanych. Do tego wszystkie przedmioty, które mają dla nas wartość sentymentalną, umieszczone w wybranym przez nas miejscu. To wszystko sprawia, iż wnętrza w stylu boho są niezwykle popularne, gdyż pozwalają nam się wyciszyć i zrelaksować, w otoczeniu naszych pamiątek czy istotnych motywów.

Jak przygotować biuro w stylu boho?

Biuro najczęściej kojarzy się nam się z pracą oraz obowiązkami. Takowe podejście nie sprzyja kreatywnemu myśleniu. Trzeba wobec tego pomyśleć o wnętrzu, które będzie dla nas zarówno wygodne jak i funkcjonalne. Kiedy zastanawiamy się jak zaprojektować biuro w stylu boho, to jest na kilka prostych przepisów, które uwzględniają ogólno przyjęte części składowe tego stylu.

1. Pamiętajmy o tym, żeby w naszym pomieszczeniu biurowym zadbać o spokojną kolorystykę – beż, odcienie zieleni, kolor żółty i brązowy, może być to również kolor szary. Chodzi nie tylko o ściany, ale również o meble i dodatki.

2. Miej w biurze rzeczy, które są dla Ciebie ważne – zdjęcia lub pamiątki z wyjazdów lub wypadów z bliskimi. Wszystko to, co stanowi instywidualną wartość sentymentalną.

3. Boho to niejednokrotnie mix – nie musisz przejmować się tym, iż krzesło nie będzie pasować do biurka. Materiały, wzory oraz kolory to osobisty styl, bo to Ty masz czuć się tam komfortowo – zwłaszcza jeśli mowa o miejscu potencjalnej pracy.

Zatrudnienie fachowca – nie zawsze trzeba działać samemu.

Jeśli stwierdzisz, że zupełnie nie znasz się na tym i nie masz ochoty nawet spróbować, zawsze możesz skorzystać z pomocy zawodowca. Architekt wnętrz w Poznaniu zaprojektuje Twoje biuro w stylistyce boho od początku do końca – ściany, kolorystyka, meble i dodatki, a Ty dokończysz tylko cały projekt własnymi przedmiotami biurowymi, takimi jak laptop, przybornik albo kuweta na dokumenty. Trzeba pamiętać, iż takowe usługi świadczone są w większości dużych miast takich jak Poznań, Wrocław lub Gdańsk, dzięki czemu łatwo będzie dobrać odpowiednią ofertę dla siebie.

Powrót na górę